Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Aktuality - všeobecné oznamy

Slovenský deň krojaVytlačiť
 

folklor.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska a týždenník Slovenka, organizujú 8. septembra 2018 (sobota) o 14-tej hodine  v Banskej Bystrici jedinečné podujatie DEŇ KROJA.

Myšlienkou  podujatia DEŇ KROJA je pochod zástupcov obcí Radvanským jarmokom v svojich typických krojoch.

Prosíme všetkých Môlčanov, ktorí majú doma kroj a záujem zapojiť sa do sprievodu za našu obec, aby sa nahlásili na obecnom úrade do konca tohto týždňa.

Jedná sa o podujatie, ktoré má všetky predpoklady na to, aby sme celému Slovensku i zahraničiu ukázali našu historickú jedinečnosť, kultúrnu výnimočnosť a úprimný záujem zachovávať zvyky a tradície pre budúce generácie.

 V prípade záujmu viacerých účastníkov z Môlče, zabezpečíme  odvoz všetkých krojovaných Môlčanov do Banskej Bystrice a späť.


 
 

Báseň v čase - čas v básni Vytlačiť
 

III. literárno - hudobný večer 13. 9. 2018 o 18:00 v Evanjelickom kostole na Lazovnej ul. v BB


 
 

HASIČI - OZNAMVytlačiť
 

hasiči erb.jpgOkresné riaditeľstvo záchranného a hasičského zboru v BB, vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Súbor na stiahnutie hasiči oznam.pdf hasiči oznam.pdf (238.7 kB)

 
 

Mliečny expresVytlačiť
 

kravička.jpg!! POZOR ZMENA !!

Predaj mlieka a mliečnych výrobkov bude v našej obci každý utorok v nezmenenom čase od 16:15 do 16:30 pred obecným úradom.

 


 
 

OdpadyVytlačiť
 

zošliapni.jpg

Pri kontajneroch na triedený odpad sa s tým stretávame často. Nestlačené PET fľaše, plechovky z pív či nápojové kartóny často zmenšia možnosti kontajnera a neraz doň v skutočnosti iba z polovice naplneného, už viac nevpraceme.  Riešenie? Fľaše a plechovky zošliapnuť, škatule rozobrať a až potom... šup do kontajnera!

Prosíme všetkých návštevníkov cintorínov, aby separovali odpad z hrobov, teda biologicky rozložiteľný odpad hádzali do komposterov a ostatný odpad do 110 l kuka nádoby, resp. 1100 l kontajnera.


 
 

Dohoda o zriadení spoločného školského obvoduVytlačiť
 

škola.jpg


 
 

VZN Mesta Banská Bystrica o určení školských obvodov pre základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Banská BystricaVytlačiť
 

erb BB.jpg


 
 

Cintorínske poplatkyVytlačiť
 

cintorín.png

Súbor na stiahnutie Info-Cintorin.pdf Info-Cintorin.pdf (935.5 kB)

 
 

Kontajnery na komunálny odpadVytlačiť
 

smetiak.jpgObecný úrad ponúka občanom  kontajnery na komunálny odpad.

Kovový kontajner 110 l - cena 30,- EUR

Plastový kontajner 120 l – cena 20,- EUR


 
 

VýzvaVytlačiť
 

Vážení občania.

Vitajte na stránke www.molca.sk, ktorá je tu hlavne pre Vás. Obecný úrad a obecné zastupiteľstvo má záujem rozvinúť vzájomnú komunikáciu medzi obyvateľmi a obcou, preto došlo k otvoreniu ďalšieho komunikačného kanála prístupného takmer v každej domácnosti. Obojstranná informovanosť je zárukou úspešnej spolupráce pri realizácii cieľov a predsavzatí na dosiahnutie pozitívneho rozvoja našej obce. Doposiaľ stagnujúca komunikácia neprispieva k zlepšeniu kvality a úrovne života, čo by práve spustenie webovej stránky mohlo zmeniť. Stránka obce sa formuje a pretvára podľa potrieb, preto uvítame aj Vaše pripomienky a nápady najmä k obsahovej podobe. Chceme vedieť, čo Vás zaujíma a aké informácie by ste potrebovali nájsť.
 

Pripomienky a návrhy môžete zasielať na starosta@molca.sk a na webmaster@molca.sk .

 


 
 

dnes je: 14.8.2018

meniny má: Mojmír

webygroup
ÚvodÚvodná stránka